Licznik odwiedzin : 1078599
Logo
10-10-2017

Zwyczajny Walny Zjazd

LVIII Zwyczajny Walny Zjazd Delegatów ZASP odbędzie się
w dniach 16-17 kwietnia 2018 roku

  • Dialog – Wrocław: Naprzód! Ale dokąd?
  •  Dni polskiej dramaturgii w Kolada Teatr
  • Warsztaty dla dzieci w Klubie Aktora SPATiF
  • Olgierd Łukaszewicz laureatem Platynowego Szczeniaka

ZASP

Dialog – Wrocław: Naprzód! Ale dokąd?
16-10-2017

Dialog – Wrocław: Naprzód! Ale dokąd?

14 października rozpoczęła się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Naprzód! Ale dokąd?”, a we Wrocławiu zagości wielu wybitnych europejskich artystów, m.in. Alain Platel i Ivo van Hove.

@@TXT_WIECEJ@@
 Dni polskiej dramaturgii w Kolada Teatr
16-10-2017

Dni polskiej dramaturgii w Kolada Teatr

Polska Fundacja Artystów Scenicznych "Plac Teatralny" z Poznania realizuje wspólnie z Kolada Teatr oraz Instytutem Polskim w Moskwie projekt "Współczesny Dramat Polski w Kolada Teatr". W programie "Dni polskiej dramaturgii" w Jekaterynburgu (27-29 października) znajdą się czytania, spotkanie autorskie oraz premiera jednego z polskich dramatów.

W ramach projektu uczniowie reżyserii ze szkoły Nikołaja Kolady wraz z zespołem aktorskim Kolada Teatr przygotują czytania czterech polskich dramatów. W dniach 28-29 października zaprezentowane zostaną: "Obce Ciała" Julii Holewińskiej, "Gardenia" Elżbiety Chowaniec, "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz najnowszy dramat Artura Pałygi "W promieniach", który został przetłumaczony specjalnie na potrzeby prezentacji polskiej dramaturgii w Jekaterynburgu.

Projekt wspierają: Instytut Teatralny, Instytut Adama Mickiewicza, miesięcznik "Teatr", Polsko-Rosyjska Izba Handlowo-Przemysłowa, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury oraz ZASP.

@@TXT_WIECEJ@@
Warsztaty dla dzieci w Klubie Aktora SPATiF
16-10-2017

Warsztaty dla dzieci w Klubie Aktora SPATiF

15 października w krakowskim Klubie Aktora SPATiF po raz pierwszy zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci z rodzicami "Kreatywne zabawki", które poprowadziła krakowska architekt i pedagog - Małgorzata Bojanowska. "Kreatywne zabawki" to jej autorski projekt na wspólnie spędzony czas i naukę. Tym razem uczestnicy warsztatów tworzyli interaktywne pajace. Radości nie było końca, gdyż każde dziecko mogło zabrać ze sobą własnoręcznie wykonaną zabawkę. Już dziś rano pojawiły się pierwsze zapytania o kolejne tego typu przedsięwzięcie.

@@TXT_WIECEJ@@
Olgierd Łukaszewicz laureatem Platynowego Szczeniaka
13-10-2017

Olgierd Łukaszewicz laureatem Platynowego Szczeniaka

We Wrocławiu rozpoczął się 6. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Podczas uroczystej Gali otwarcia Olgierd Łukaszewicz i Anna Dymna odebrali statuetki Platynowych Szczeniaków za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.Galę poprowadziła Anna Dereszowska i Andrzej Sołtysik.

Gratulujemy Laureatom!

http://www.festiwalaktorstwa.pl/

@@TXT_WIECEJ@@
Zmiany w sposobie rozliczania i opłacania składek ZUS po 1  stycznia 2018
13-10-2017

Zmiany w sposobie rozliczania i opłacania składek ZUS po 1 stycznia 2018

1 stycznia 2018 r. zmieni się sposób rozliczania i opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur pomostowych.

Poniżej przedstawiamy informacje o nowych zasadach.

 

@@TXT_WIECEJ@@
12-10-2017

"Piaskownica" na Festiwalu Bałtycki Dom

Spektakl „Piaskownica” Michała Walczaka w reżyserii Evgenii Bagińskiej, ze scenografią Ilszata Wildanowa i muzyką Saszy Raskina, zrealizowany na scenie Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, zaprezentowano 5 października w Sankt – Petersburgu w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Bałtycki Dom", który razem z Polską Fundacją Artystów Scenicznych PLAC TEATRALNY współtworzy II Edycję Projektu „Kulturalne Mosty”. Festiwalowy pokaz "Piaskownicy" odbywał się pod patronatem ZASP.


 

@@TXT_WIECEJ@@
Grand Prix dla monodramu
11-10-2017

Grand Prix dla monodramu "Kobiety Karamazow"

Nagroda GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w Ułan Bator, Mongolia 2017, przyznana została monodramowi "Kobiety Karamazow" w reżyserii Jolanty Juszkiewicz, w wykonaniu Kamili Kamińskiej, tegorocznej lauretki za najlepszy debiut aktorski w filmie "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego podczas 42. FPFF w Gdyni.

Produkcja - Kropka Theatre

Monodram będzie można obejrzeć 22, 23, 24 października na Scenie SPATiF, Al. Ujazdowskie 45. Zapraszamy!

@@TXT_WIECEJ@@
Rozpoczyna się XXI Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK
10-10-2017

Rozpoczyna się XXI Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK


Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK wpisano do grona najlepszych projektów kulturalnych w Europie! Już 14 października rozpocznie się XXI edycja tego festiwalu. Na widzów tegorocznej edycji czeka ponad 100 wydarzeń artystycznych, w tym najlepsze spektakle z Polski i zagranicy. Centrum festiwalowych wydarzeń będzie Teatr Powszechny. Pokazy festiwalowe odbędą się także w: Teatrze Lalek Guliwer, Teatrze Rampa na Targówku, Teatrze Lalka.

@@TXT_WIECEJ@@
87. urodziny Wiesława Gołasa
08-10-2017

87. urodziny Wiesława Gołasa

„Wiesiu zagra wszystko” – mawiał o nim Gustaw Holoubek. I grywał – w teatrze, filmie, kabarecie. Bawił  i wzruszał, jak jego ulubiona postać sceniczna – Papkin. „Kocham Papkina, bo to postać smutna i radosna zarazem. Jest dla mnie metaforą zawodu aktora, który dla polewki jest w stanie zrobić wszystko - płakać, błaznować, umierać. Człowiek zawsze wybiera rzeczy, które są zbliżone do niego charakterem. Lubiłem postaci żywe, energiczne. Taki też byłem - niespokojny, ruchliwy. Mogę powiedzieć, że Papkin to ja” – mówił w jednym z wywiadów. Jego talent komediowy to zjawisko wyjątkowe. Koledzy wierzyli, że gdyby chciał, mógłby zagrać nawet kromkę z masłem. Dziś. 9 października, Wiesław Gołas – niezapomniany Kapitan Sowa, Tomek Czereśniak z serialu „Czterej pancerni i pies”, wspaniały aktor Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Dudek i wielu kultowych filmów Stanisława Barei – świętuje 87. urodziny. Z tej okazji w imieniu Związku Artystów Scen Polskich składamy Szanownemu Jubilatowi najlepsze życzenia urodzinowe!

@@TXT_WIECEJ@@
Nie żyje Zofia Perczyńska (1928- 2017)
09-10-2017

Nie żyje Zofia Perczyńska (1928- 2017)

6. października w Domu Artysty Weterana w Skolimowie zmarła Zofia Perczyńska - wybitna aktorka teatralna i filmowa. Odeszła dokładnie w rocznicę swojego debiutu teatralnego, który wydarzył się 6. października 1946 roku na scenie Teatru Wybrzeże w Gdyni, a były to "Mickiewiczowskie ballady" w reżyserii Haliny Gall.  Ostatnio mogliśmy podziwać Ją na dużym ekranie w filmie Jacka Bławuta „Jeszcze nie wieczór” oraz w "Ostatniej rodzinie” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, gdzie zagrała matkę Zdzisława Beksińskiego. Aktorkę, która przez wiele lat była wiernym kronikarzem Skolimoiwa, wspomina Jej przyjaciel i sceniczny partner - Witold Sadowy.

@@TXT_WIECEJ@@
1 2 3 4 > >>