Licznik odwiedzin : 1882174
Logo
10-10-2017

Zwyczajny Walny Zjazd

LVIII Zwyczajny Walny Zjazd Delegatów ZASP rozpoczyna się
16 kwietnia 2018 roku o godz. 10:00 w Teatrze Lalka w Warszawie.

  • Festiwal Misteria Paschalia w Krakowie
  • Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa ZASP
  • STANY SKUPIENIA w choreografii Jacka Przybyłowicza – czyli specjalna edycja Sceny Tańca Studio 2018
  • Przegląd filmów Laureata ORŁA 2018 za Osiągnięcia Życia, JERZEGO STUHRA!

ZASP

Festiwal Misteria Paschalia w Krakowie
23-03-2018

Festiwal Misteria Paschalia w Krakowie

Już po raz 15 krakowskie kościoły wypełnią się dźwiękami muzyki dawnej w wykonaniu najlepszych europejskich muzyków. 26 marca startują Misteria Paschalia w Krakowie - jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce renesansu i baroku. Co roku prezentowany jest tu niepowtarzalny repertuar, w tym przedsięwzięcia nowe lub przygotowane specjalnie na Misteria Paschalia.

@@TXT_WIECEJ@@
Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa ZASP
21-03-2018

Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa ZASP

W roku 100-lecia Stowarzyszenia, Sekcja Teatrów Dramatycznych ZASP wraz z Aktorskim Klubem Tenisowym, za sprawą Tomasza Gęsikowskiego (wiceprezesa Klubu i członka Zarządu Sekcji), zorganizowała na kortach warszawskiej Legii Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa ZASP, zapraszając do rozgrywek artystów: aktorów i reżyserów czujących więź z naszym Stowarzyszeniem. O ile impreza ma już długą tradycję, po raz pierwszy, i miejmy nadzieję nie ostatni, odbywała się pod honorowym patronatem ZASP-u.

@@TXT_WIECEJ@@
STANY SKUPIENIA w choreografii Jacka Przybyłowicza – czyli specjalna edycja Sceny Tańca Studio 2018
21-03-2018

STANY SKUPIENIA w choreografii Jacka Przybyłowicza – czyli specjalna edycja Sceny Tańca Studio 2018

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na edycję specjalną Sceny Tańca Studio, inaugurującą program w 2018 roku. STS to cykl regularnych prezentacji spektakli tanecznych – prac polskich artystów pracujących w Polsce i zagranicą oraz twórców rezydujących na stałe w Polsce. Do 23 marca 2018 do godziny 12.00 trwa nabór zgłoszeń do konkursu na ofertę kuratorską programu. Wyniki zostaną ogłoszone do 28 marca 2018 roku.
   

@@TXT_WIECEJ@@
Przegląd filmów Laureata ORŁA 2018 za Osiągnięcia Życia, JERZEGO STUHRA!
20-03-2018

Przegląd filmów Laureata ORŁA 2018 za Osiągnięcia Życia, JERZEGO STUHRA!

Po raz pierwszy w historii Polskich Nagród Filmowych Orły tuż przed ceremonią Orłów odbędzie się jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – Przegląd Filmów Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia Orłów 2018. W weekend poprzedzający ceremonię, 24 i 25 marca, kino Iluzjon Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie, pokaże filmy wybrane osobiście przez tegorocznego laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia, Jerzego Stuhra. Sam Laureat spotka się z widzami w niedzielę, 25 marca, po seansie filmu „Obywatel”.  Na spotkanie, które rozpocznie się około godz. 18:50, wstęp jest wolny, natomiast bilety na seanse dostępne są w kasie kina.  Zapraszamy!

@@TXT_WIECEJ@@
Światowy Dzień Lalkarstwa w Teatrze Lalka w Warszawie
20-03-2018

Światowy Dzień Lalkarstwa w Teatrze Lalka w Warszawie

Przyjazne progi warszawskiego Teatru Lalka otworzyły się przed gośćmi, artystami, twórcami największego i najstarszego teatru wyobraźni i jego sympatykami, przybyłymi z całego kraju. Witał ich gospodarz tego miejsca, dyrektor i reżyser, Jarosław Kilian.

Przed najnowszym spektaklem Teatru Lalka, „Król marionetek” w reżyserii Izadory Weiss, będącym zwieńczeniem tegorocznych uroczystości, widzowie wysłuchali Orędzia z okazji obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa, autorstwa profesora Wiesława Hejno, wyróżnionego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, oraz życzeń odczytanych przez minister Wandę Zwinogrodzką.

@@TXT_WIECEJ@@
18-03-2018

"Koledzy"- wernisaż wystawy fotografii Karola Stępkowskiego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 100-lecia ZASP oraz 50-lecia pracy artystycznej Karola Stępkowskiego zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Karola Stępkowskiego "Koledzy".

26 marca 2018, godzina 18.00

Galeria na Smolnej 9 (wejście od AL. Jerozolimskich 2) Warszawa

Wystawa czynna do 12 kwietnia 2018

 

@@TXT_WIECEJ@@
Kilka słów na finał kadencji
16-03-2018

Kilka słów na finał kadencji

JUŻ ZA MIESIĄC W DNIU 16 KWIETNIA DELEGACI NA WALNY ZJAZD ZASP – STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYSTÓW TEATRU, FILMU RADIA I TELEWIZJI WYBIORĄ NOWE WŁADZE. DELEGACI STANĄ PRZED ZADANIEM WYBRANIA KOLEJNEGO PREZESA ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZASP. OLGIERD ŁUKASZEWICZ PEŁNIŁ FUNKCJĘ PREZESA ZG ZASP W DWÓCH KOLEJNYCH KADENCJACH I ZGODNIE ZE STATUTEM NIE MOŻE PONOWNIE KANDYDOWAĆ. BYŁ TRZYKROTNIE PRZEZ ZJAZD WYBIERANY NA TO STANOWISKO W LATACH 2002-2005, 2011-2014 ORAZ 2014-2018. ŁĄCZNA SUMA JEGO SŁUŻBY PUBLICZNEJ DLA ZASP TO PONAD 10 LAT, DZIŚ ŻEGNA SIĘ FELIETONEM: „KILKA SŁÓW NA FINAŁ KADENCJI”. 

 

@@TXT_WIECEJ@@
Młynarski w Ateneum – Konfrontacje / 16-23 marca 2018
16-03-2018

Młynarski w Ateneum – Konfrontacje / 16-23 marca 2018

Wspominamy twórczość Wojciecha Młynarskiego. Tygodniowy festiwal „Młynarski w Ateneum – Konfrontacje” to szereg koncertów wspaniałych artystów oraz przypomnienie wielu archiwalnych materiałów. Zapraszamy od 16 do 23 marca 2018.
O Teatrze Ateneum Wojciech Młynarski zawsze mówił z czułością. Ateneum jest też tematem kilku piosenek Młynarskiego, m.in. „Warszawa w czasach mojego debiutu” czy „Alkoholicy z mojej dzielnicy”. Nie ma, na kulturalnej mapie Polski, miejsca bardziej stosownego do fetowania twórczości Młynarskiego niż Ateneum. Festiwal „Młynarski w Ateneum – Konfrontacje” to doskonała okazja, aby w 90-lecie istnienia Teatru, podkreślić muzyczną tradycję jego działalności i przypomnieć słynnego założyciela „Sceny na Dole”.
Do opracowania programu festiwalu zostali zaproszeni najwybitniejsi aktorzy, muzycy i przyjaciele Wojciecha Młynarskiego, którzy kontynuują tradycje polskiej piosenki.

@@TXT_WIECEJ@@
Dawid Ogrodnik Laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
15-03-2018

Dawid Ogrodnik Laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

 14 marca, podczas uroczystej gali w warszawskim kinie Elektronik, Dawid Ogrodnik odebrał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Adama w filmie „Cicha noc” Piotra Domalewskiego. Werdykt podjęło jury, któremu przewodniczył w tym roku Zbigniew Zamachowski.  Nagroda przyznawana jest aktorom poniżej 36. roku życia, którzy "wyróżniają się wybitną indywidualnością".

@@TXT_WIECEJ@@
XIX FESTIWAL TEATRÓW NIEZALEŻNYCH GARDEROBA
15-03-2018

XIX FESTIWAL TEATRÓW NIEZALEŻNYCH GARDEROBA

Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury i jednocześnie wielkie ogólnopolskie święto miłośników teatru. Co roku program Festiwalu urozmaicony jest wydarzeniami towarzyszącymi. W tym roku będzie to pokaz mistrzowski przedstawienia „Orestes” w reżyserii Michała Zadary z CENTRALI oraz koncerty Justyny Jary Pompadur z projektem "Krwawe ballady" i duetu Rebeka. Jury, które ocenia inscenizacje, to wybitni przedstawiciele środowiska teatralnego. W tym roku w skład jury weszli: Joanna Trzepiecińska, aktorka teatralna i filmowa, Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika „Teatr” oraz Marcin Zawada, zastępca dyrektora Teatru Syrena i wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu Demoludy.

@@TXT_WIECEJ@@
1 2 3 4 > >>